Zarządzanie nieruchomościami

Nasza oferta to całościowe zarządzanie apartamentem lub domem w postaci obsługi wynajmu oraz spraw administracyjno – technicznych.

 

W ramach usługi szukamy najbardziej wartościowych najemców, zawieramy bezpieczną od strony prawnej umowę najmu, monitorujemy płatności i podejmujemy wszelkie działania związane z umową.
Wraz z obsługą wynajmu przejmujemy wszelkie sprawy administracyjne związane z lokalem, m.in. dokonujemy płatności związanych z kosztami utrzymania nieruchomości, organizujemy naprawy, asystujemy w przeglądach lokalu, dbamy o poprawność rozliczeń przygotowanych przez zarządcę nieruchomości wspólnej oraz monitorujemy jego działania. Dostarczamy Państwu również dokładne raporty dotyczące osiąganych zysków oraz wszelkich wydatków i nakładów związanych z apartamentem.

 

Oferujemy także szeroki wachlarz usług dodatkowych jak:

 • obsługa księgowa : rozliczenia podatkowe, prowadzenie dokumentacji
 • obsługa prawna i podatkowa: m.in. reprezentacja w sprawach spornych z najemcą, doradztwo prawno – podatkowe, reprezentacja na zgromadzeniu wspólnoty,
 • aranżacja wnętrz i organizacja wyposażania apartamentu na potrzeby wynajmu

Na życzenie przedstawiamy referencje od naszych zadowolonych klientów.

 

Zasady finansowe

W rozliczeniach z naszymi Klientami stosujemy bardzo korzystną dla obydwu stron zasadę rozliczeń polegającą na odliczaniu naszej prowizji od przychodów z tytułu wynajmu. Prowizja płatna jest z dołu, po osiągnięciu przychodu, nie pobieramy żadnych opłat z góry. Ten sposób wynagradzania jest bardzo motywujący dla naszej firmy, a dla Państwa stanowi gwarancję zbieżności interesów. Pod tym względem naszą ofertę uważamy za bardzo konkurencyjną w stosunku do innych agencji zarządu nieruchomości.

 

Czynsz, który możemy uzyskać dla Państwa od najemców zależeć będzie m.in. od:

 • wielkości apartamentu/domu, lokalizacji
 • standardu wyposażenia,
 • usług dodatkowych zapewnianych najemcy przez Crystal House

Nasze usługi dla właścicieli lokali na wynajem to :

Darmowe oszacowanie stawki wynajmu

Korzystając z naszych baz danych i rozeznania na rynku określimy jaką stawkę możesz osiągnąć z wynajmu i ile będzie trwało w przybliżeniu znalezienie klienta chcącego wynająć lokal. Błędna wycena jest jednym z najczęściej popełnianych błędów przez osobę umieszczającą ofertę samodzielnie.

Doradztwo co do rodzaju wynajmu

Zaproponujemy Ci także rodzaj wynajmu, który może przynieść największe dochody w wybranej lokalizacji. Często zdarza się, że lokal mieszkalny można lepiej wynająć na biuro, czasem mamy już osobę poszukującą danego rodzaju lokalu i podjęcie decyzji jest kwestią kilku dni.

Zarząd mieszkaniem na wynajem

Usługa ta polecana jest osobom, które zamierzają wynająć mieszkanie lecz z różnych powodów nie chcą lub nie mogę zająć się tym osobiście. W ramach całościowego zarządu lokalem zajmujemy się wszystkimi sprawami, które pojawiają się w trakcie umowy najmu lub przed jej podpisaniem. Znajdujemy najemcę, rozliczamy wpłaty, opłaty, pilnujemy, usuwamy nagłe usterki i awarie, słowem – robimy wszystko co dla właściciela nieruchomości jest problemem. Więcej o tej usłudze można przeczytać

Przygotowanie nieruchomości do wynajmu

Na pośredniku nieruchomości ciąży wiele obowiązków. Odpowiadamy wobec naszych klientów za bezpieczeństwo transakcji. W związku z tym, przed podpisaniem umowy pośrednictwa i umieszczeniu oferty w naszej bazie konieczne będzie zwerfikowanie tożsamości osoby wynajmującej lub jego pełnomocników.

Wyposażenie wnętrz (opcjonalnie)

Wiemy jakiego standardu i jakość oczekują najemcy. Dzięki tej wiedzy możemy doradzić Ci w jaki sposób wyposażyć lokal na wynajem, czego nie kupować (oszczędność) a co jest niezbędne by lokal wynająć. Na stałe współpracujemy z architektami wnętrz, dzięki czemu możemy szybko i pewnie załatwić dodatkowe usługi.

Usługi dla najemców

Czego może oczekiwać od nas najemca :

 • Wyszukania nieruchomości zgodnej z jego preferencjami – nigdy nie marnujemy czasu naszych klientów !
 • Rzetelnej oceny stanu nieruchomości pod kątem zdolności do zamieszkania/ prowadzenia działalności
 • Fachowej weryfikacji zobowiązań, które ciążą na nieruchomości (np. rachunki za media, czynsze, zobowiązania wobec sąsiadów)
 • Wykorzystania wiedzy zatrudnionego u nas prawnika w negocjacji umowy najmu
 • Pomocy w dostosowaniu lokalu do potrzeb najemcy (zorganizowanie wyposażenia, mediów, ekip budowlano – remontowych)
 • Pomocy w rozwiązywaniu sporów z właścicielem w przypadku jakichkolwiek problemów
 • Pomoc w organizacji przeprowadzki

Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego

Crystal House S.A.

+48 22 856 78 60
biuro@crystalhouse.pl