+48 666 200 080
01 marca 2023

Otwieramy przedstawicielstwo Crystal House w Marbella!

Pod koniec 2022 r. spełniło się jedno z naszych największych biznesowych marzeń: otworzyliśmy biuro Crystal House International w hiszpańskiej Marbelli. To kolejny krok w rozwoju naszej firmy, a także ukłon w stronę naszych klientów, którzy coraz częściej szukają drugich domów czy nieruchomości inwestycyjnych właśnie w Hiszpanii.

Położona na Costa del Sol Marbella to nieduże miasto, które jest jednym z najsłynniejszych (jeśli nie najsłynniejszym) kurortem nie tylko Hiszpanii, ale też Europy. Jeśli będziecie mieć szczęście, na ulicy spotkacie George’a Clooneya, Julio Iglesiasa czy Antonio Banderasa. Jej gwiazda na dobre rozbłysła w latach 60-tych XX w., kiedy reżim Franco otworzył się na zagranicznych turystów. Atrakcyjne położenie, doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, bliskość gór i łagodny klimat sprawiły, że z roku na rok miejscowość stawała się coraz popularniejsza.

Z Marbelli blisko jest do Málagi, w której znajduje się międzynarodowe lotnisko - można stąd polecieć do każdego większego miasta w Europie. W odległości kilkudziesięciu kilometrów są też kasyna Gibraltaru. Nie bez znaczenia jest też klimat – ponad 320 słonecznych dni w roku sprawia, że jest to najbardziej słoneczne miasto w całej Hiszpanii.

- Postanowiłem otworzyć biuro Crystal House International w Marbelli, bo coraz częściej otrzymuję zapytania o apartamenty i domy zlokalizowane w cieplejszych zakątkach Europy, gdzie słońce świeci przez większość roku, a temperatura w ciągu dnia nie spada poniżej 15oC nawet w grudniu czy w styczniu. Moi klienci pytają mnie o nieruchomości w Hiszpanii, na południu Francji, w Portugalii czy Chorwacji. W ofercie mam dla nich “perełki” z rynku pierwotnego i wtórnego, nie tylko na Costa del Sol, ale na wszystkich hiszpańskich wybrzeżach – mówi Dariusz Przewocki, właściciel i dyrektor Crystal House.

 

 

Polacy szukają nieruchomości na południu

Południowe i wschodnie wybrzeże Hiszpanii przez lata było kolonizowane przede wszystkim przez zamożnych angielskich i niemieckich emerytów. Costa del Sol, Costa Blanca, Costa Cálida czy Costa Tropical obfitowały w miejscowości, w których dominował angielski lub niemiecki, a zwyczajowe “Buenos días” zastępowało “Good morning” lub “Guten Tag”.

Jednak od kilku lat to Polacy są grupą, wśród której rośnie zainteresowanie zakupem nieruchomości w Hiszpanii, a liczba naszych rodaków na południu Hiszpanii rośnie bardzo szybko. Skąd to zainteresowanie Europą południową? Składa się na nie kilka czynników: atrakcyjność miejsca, liczba słonecznych dni w roku, łagodny klimat, morze i piękna przyroda, ale też warunki społeczno-polityczne, chęć ucieczki przed wojną w Ukrainie, przystępne ceny i łagodna polityka fiskalna względem osiedlających się tu obcokrajowców.

Ten trend potwierdzają hiszpańskie statystyki - coraz więcej naszych rodaków decyduje się na związanie swojego życia z Hiszpanią. W 2021 r. Polacy kupili w kraju Cervantesa 1140 nieruchomości - tak wynika z danych Registradores de España, czyli organizacji zbierającej dane m.in. o nieruchomościach. Niewątpliwą zachętą dla polskich inwestorów było wprowadzenie przez władze regionu Andaluzji 100-procentowej bonifikaty podatku od majątku nakładanego na podatników (nierezydentów), których deklarowany majątek netto w Hiszpanii przekracza 700 000 euro. Zmiana obowiązuje od września 2022 r.

 

 

Dlaczego warto skorzystać ze wsparcia pośrednika?

  • Jak działa Crystal House International na rynku hiszpańskim? Naszym klientom oferujemy trzy warianty wsparcia.
    Wariant 1: pomagamy osobom, które planują przenieść się do Hiszpanii na stałe. Organizujemy sprzedaż nieruchomości w Polsce, wyszukujemy nowy dom w Hiszpanii, wspólnie załatwiamy formalności na miejscu oraz jesteśmy do dyspozycji klienta również po transakcji w ramach usługi VIP Concierge. Nasza najbardziej kompleksowa oferta dotyczy nie tylko Hiszpanii, ale też innych krajów południa Europy - Portugalii czy Francji. Dzięki współpracy z topowymi pośrednikami nieruchomości z południa Europy jesteśmy w stanie zorganizować taką usługę w całej południowo-zachodniej części naszego kontynentu.
  • Wariant 2: czyli zakup holiday home dla osób, które mają ok. 500 000 euro i chcą mieć drugi dom na południu. Zazwyczaj taka nieruchomość jest wynajęta przez 60% czasu, zaś przez pozostałe 40% jest do dyspozycji właściciela. To propozycja dla tych, którzy chcą mieć ciastko i zjeść ciastko. Z jednej strony mogą liczyć na 6-7% stopy zwrotu w skali roku, w zależności od standardu i lokalizacji nieruchomości, z drugiej - mają swój wakacyjny dom w jednym z najpiękniejszych zakątków Europy.
  • Wariant 3: zakup apartamentu lub domu z rynku pierwotnego, który wymaga zaangażowania około 30% ceny. W tej chwili w Crystal House są dostępne nieruchomości z terminem oddania na koniec 2024 r / początek 2025 r. To rozwiązanie idealne dla osób, które dysponują nadwyżką kapitałową i nie chcą, żeby ją zjadła inflacja. Po otrzymaniu kluczy nieruchomość można wynajmować lub odsprzedać z zyskiem

 

 

Nie tylko Hiszpania - czekamy na Was na południu Europy!

Słoneczna Hiszpania to tylko jeden z kierunków obsługiwanych przez Crystal House. W ofercie mamy też nieruchomości z Portugalii i Francji, a także Chorwacji. Za chwilę zaczniemy sprzedawać też domy w przepięknej Toskanii.

Południe Europy to pod wieloma względami miejsce łatwiejsze do życia niż Polska. Z dala od wojny w Ukrainie, o przewidywalnym ustroju, niekiedy z polityką fiskalną przychylną dla dobrze sytuowanych nierezydentów, a do tego z przepiękną pogodą i łagodnym klimatem, świetną gastronomią i niesamowitą przyrodą. Czekamy na Was w Marbelli.

 

 

Zobacz też