+48 666 200 080
Crystal Exclusive
Mapa
Ossowice Cielądz

Zabytkowy zespół dworsko-parkowy wraz ze stadniną

Rodzaj budynku Dworek Pow. 800 m2 Pow. działki 54239 m2 12 pokoi

Zabytkowy zespół dworsko parkowy wraz z nowo wybudowaną stadniną koni w skład, której wchodzą apartamenty gotowe do zamieszkania wraz z pełnym wyposażeniem i umeblowaniem.
Posiadłość znajduje się kilka kilometrów od Rawy Mazowieckiej i jest świetnie skomunikowana z Warszawą (ok. 50 min jazdy samochodem drogą S8) Wyjątkową cechą posiadłości jest przepiękna panorama roztaczająca się na bardzo dobrze zarybione stawy i okoliczne tereny leśne. Najbliższa okolica jest w niewielkim stopniu zurbanizowana co sprawia, że jest idealna do odpoczynku na łonie natury. W jego okolicy znajdują się hala sportowa, korty tenisowe, kryty basen oraz lodowisko. W odległości 3 km znajduje się stajnia z kolei w Rawie można udać się nad tętniący życiem zalew.
W kompleksie parkowym dworu o pow. 1,54 ha znajduje się całoroczna oranżeria/altana z w pełni wyposażoną kuchnią oraz dostępem do osobnej toalety.
2 fontanny – przed wejściem frontowym, oraz druga, podświetlana, na środku stawu.

https://www.youtube.com/watch?v=j0MaE5YwHqU

PRZEDMIOT SPRZEDAŻY
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

POSIADŁOŚĆ składa się z:

1. DZIAŁKI o pow. 5,4239 ha zagospodarowanej i urządzonej – opadającej w kierunku stawu, z fontanną, przy której znajduje się okazała oranżeria z tarasem widokowym. Park nieustannie pielęgnowany przez ogrodnika jest zadbany porośniętymi jest brzozami, bukami, dębami i grabami. Staw jest z podestem, wyspą oraz drewnianym mostkiem.

2. DWORU o pow. użytkowej 623,83 m2) z tarasem.
Pierwotny drewniany budynek powstać miał na przełomie XVI/XVII w. jednak niewiele o nim wiadomo. Znana jest dobrze historia współczesnego dworu. Powstał na przełomie XIX i XX w. Po wojnie został znacjonalizowany i systematycznie popadał w ruinę. W latach 2003–2007, dzięki staraniom obecnych właścicieli przywrócono go do stanu dzisiejszej świetności.
Zabytkowy dwór stanowi zabytek wpisany do rejestru zabytków, jest w stylu neoklasycystycznym. Został poddany generalnemu remontowi przez aktualnych właścicieli i renowacji. Wykonany został remont kapitalny więźby dachowej, wymiany pokrycia dachu, wzmocnienia fundamentów, wykonania izolacji pionowej i poziomej fundamentów, renowacji elewacji zewnętrznej, tynków zewnętrznych i wewnętrznych, wymiany podłóg, renowacji stolarki okiennej i drzwiowej, wymiany instalacji wewnętrznych i windy. Wykonanie podziemnego garażu na dwa samochody (43,30 m2) z wjazdem skomunikowanego z piwnicą i windą, wybudowania podziemnego pomieszczenia na zbiorniki oleju opałowego, zbiornika na ścieki, przyłącza energetycznego i kanalizacyjnego, wybudowania ogrodzenia parku dworskiego murowanego z przęsłami wypełnionego elementami stalowymi kutymi.
Na parterze znajduje się kuchnia z dostępem do piwniczki winnej, sypialnia z garderobą i własną łazienką, jadalnia oraz pokój dzienny – oba pomieszczenia z dostępem do kominka oraz toaleta
Na poddaszu znajdują się łącznie dwie sypialnie a także kuchnia, salon z TV, pokój ćwiczeń wraz z kabiną rehabilitacyjną, atlasem oraz prysznicem,  łazienką, i dwa balkony zapewniające piękny widok na okolicę. Znajdują się tu również aneksy na pralkę i suszarkę, jak również pojemny strych.
Kondygnacje piwnicy z garażem, parteru i poddasza są połączone stylową windą i klatką schodową ze schodami zabiegowymi.
Ogółem w budynku znajdują się trzy komfortowe sypialnie oraz dwie łazienki plus toaleta.
Kuchnie zostały zaprojektowane na indywidualne zamówienie Sprzęt AGD dostarczony przez Smeg.

3. STADNINA KONI Z WRAZ Z APARTAMENTAMI o pow. użytkowej ok. 200 m2
·         niezależnego dwukondygnacyjnego mieszkania (dwie sypialnie, garderoba, salon, kuchnia, dwie łazienki, dwa pokoje dzienne)
·         pomieszczenia magazynowego
·         garażu na osiem aut. (tak duża liczba wynika z niezagospodarowanej stajni)
 
INSTALACJE
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
– woda miejska z wodociągu
– ogrzewanie w dworze na olej opałowy a w apartamentcie – pompa ciepła (ogrzewanie podłogowe)
– dwór jest wyposażony w ogrzewanie grzejnikowe (grzejniki żeliwne), ciepło kominkowe rozprowadzone na inne pomieszczenia
– ścieki – kanalizacja do zbiornika bezodpływowego
– monitoring on line
wyposażenie ruchome: quad Suzuki Kingquad, rowery, rowerek wodny, 2 skutery, traktor Lamborghini
 

  OsobiścieChat video
  Preferowana data
  Godzina
  • 9:00
  • 10:00
  • 11:00
  • 12:00
  • 13:00
  • 14:00
  • 15:00
  • 16:00
  • 17:00
  • 18:00

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

   This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

   Skontatkuj się z nami

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.