+48 666 200 080
04 kwietnia 2023

Przepiękna rezydencja we włoskim stylu w willowym Wawrze

Wawer to jedna z warszawskich dzielnic położona na południu miasta, po prawej stronie Wisły. Dominuje tu zabudowa willowa w otoczeniu pięknych mazowieckich lasów sosnowych. To jeden z najbardziej prestiżowych willowych adresów po prawej stronie Wisły. W pewnym sensie jest lustrzanym odbiciem starszego i sławniejszego Konstancina-Jeziorny; jego niewątpliwą przewagą jest jednak bliższe położenie względem centrum Warszawy, z którym Wawer jest świetnie skomunikowany dzięki mostowi Południowemu.


Wawer został włączony w granice Warszawy dopiero w 1951 r. – wcześniej był jedną z podwarszawskich miejscowości położonych wzdłuż tzw. linii otwockiej, czyli trasy kolejowej przebiegającej przez podwarszawskie miejscowości letniskowe. Historia tej okolicy sięga połowy pierwszej XVIII w., kiedy to pojawiają się pierwsze wzmianki o karczmie Wawer. Około 100 lat później powstaje kolonia Wawer i pierwsi osadnicy.


Dziś Wawer to willowa część Warszawy, słynąca z ciszy, spokoju i pięknej przyrody. Na tle innych warszawskich dzielnic wyróżnia ją powierzchnia terenów zielonych – to aż 70% całej dzielnicy! Blisko stąd do urokliwego Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i dzikich brzegów Wisły. Niewątpliwą zaletą jest też wysoki poziom bezpieczeństwa na tle stołecznych statystyk i świetna komunikacja z pozostałymi dzielnicami stolicy. Atutem Wawra jest też bliskość lotniska Chopina, szkoły amerykańskiej, centrum Warszawy oraz bardzo łatwy dostęp do licznych pobliskich terenów rekreacyjnych.

 

 

Ekskluzywna rezydencja we włoskim stylu


Licząca 480 m2 7-pokojowa rezydencja położona na działce o powierzchni ok. 2500 m2 to niesamowita nieruchomość we włoskim stylu wykończona z wykorzystaniem najlepszej jakości materiałów. Wnętrza zaprojektowali włoscy specjaliści - architekci i dekoratorzy wnętrz - z wykorzystaniem mebli i wyposażenia takich marek, jak B&B Italia, Baxter, Minotti, Giorgetti, Catellani&Smith i wiele innych.


Do domu wchodzi się przez okazały hol, wyłożony olejowaną, dębową podłogą. Wysokie przeszklenia wychodzące na ogród z basenem zewnętrznym wpuszczają do środka dużo światła, dzięki czemu strefa publiczna domu jest świetnie doświetlona.


Na parterze domu znajduje się salon z kominkiem, jadalnia i kuchnia z meblami Varenna Poliform oraz ze sprzętem Gaggenau, a także toaleta dla gości wyłożona trawertynem. To idealna przestrzeń do przyjmowania gości i organizowania rodzinnych spotkań i imprez. Miłośnikom nowoczesnych gadżetów na pewno spodoba się ekspres do kawy sterowany bezpośrednio z aplikacji, zaś tym, którzy wolą nieco bardziej oldskulowe klimaty, do gustu przypadnie stół Rimadesio o ponadczasowym wzornictwie.
W części schowanej przed oczami nie-domowników zaprojektowano pomieszczenie, w którym zlokalizowano kotłownię oraz instalacje basenowe. Z kuchni jest też przejście do dużego garażu na 3 samochody.


Na pierwsze piętro wchodzimy po spektakularnych kamiennych schodach custom made. To strefa prywatna i wypoczynkowa – jest tu otwarta przestrzeń relaksu, główna sypialnia z pokojem kąpielowym i widokiem na ogród i basen a także trzy inne sypialnie, w tym jedna gościnna z własną łazienką. Na tym poziomie znajduje się też gabinet, siłownia i pomieszczenie gospodarcze.
Standard wykończenia nieruchomości zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. We wszystkich łazienkach zainstalowano ogrzewanie podłogowe, a wszystkie pomieszczenia wyposażono w czujniki dymu. Inteligentny system Smart Home pozwala sterować wszystkimi ustawienia nieruchomości. Centralny odkurzacz ułatwia utrzymanie czystości we wszystkich pomieszczeniach, a nagłośnienie LG Signature, Denon i Canton sprzyja relaksowi przy muzyce w każdym pomieszczeniu.
Na dachu zainstalowano panele fotowoltaiczne; nieruchomość posiada też własne ujęcie wody i mini oczyszczalnę ścieków.
Cena tej niesamowitej rezydencji to 24 900 000 zł.

Zobacz też